Mamak Evden Eve Nakliyat

Mamak Evden Eve Asansörlü Nakliyat - Taşıma 

Mamak daha önce Çankaya ilçesine bağlı büyük bölümü gecekondulardan oluşan kırsal bir bölgeydi. Mamak çevresinde bulunan köylerin nüfusunun artmasıyla beraber Bin dokuz yüz seksen üç yılında ilçe yapılmıştır.

Mamak ilçesi  Evden Eve Nakliyatofis - işyeri taşıma, nakliye ve Fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Mamak, Çankaya, Altındağ ve Elmadağ ilçeleriyle komşudur.  Ankara’nın dördüncü büyük ilçesidir. Mamak ilçesi adını ahilerden almıştır. Ahi egemenliği döneminde Ahi Mamak tarafından yönetilen Mamak bu isimle anılmıştır. Cumhuriyetin ilk Devlet konservetuvarı burada bulunan üç katlı bir binada kurulmuştur.

Mamak ilçesi Evden Eve Nakliyat ve Fiyatları için biz Ankara Kayra Nakliyat olarak her türlü nakliyetaşıma ve asansörlü nakliyat konusunda halkımızın hizmetindeyiz.

Bugün uzun süre kullanılmayan atıl durumdaki eski konservatuar yerine yapılan Restorasyon sonucunda bu bina Ankara Büyükşehir Belediye Konservatuarı olarak hizmet vermektedir. Osmanlı Döneminde bölgenin meyve merkezi olan Mamak, Roma imparatorluğu döneminde Ankara’nın su ihtiyacı Mamak tan karşılanırdı.


Bugün yedi yüz bine yakın nüfusu ile Mamak metropol bir ilçe hüviyetine bürünmüştür.
Mamak Askeri Cezaevi, Bayındır Barajı, Demirlibahçe, Elmadağ Kayak Merkezi ve Hüseyin Gazi Tepesi Mamak ta bulunan tanınmış yerlerdir.

Etiketler : Mamak Evden Eve Taşıma,Nakliye,Fiyatları,Asansörlü,Taşıma